0
20 حقیقت جالب درباره موز

در این مقاله حقایق موز، ما قصد داریم ۲۰ حقیقت جالب درباره موز تا با شما  گام برداریم. این احتمال زیاد است که شما برخی از این حقایق را می دانید ولی مطمئن باشید بسیاری از حقایق در خصوص موزها در این مقاله ذکر شده است که شما را شگفت زده خواهد کرد. بنابراین، بگذارید بدون معطلی با ۲۰ حقیقت جالب خود درباره موزها آغاز کنیم.

 

حقایق جالب موز:

۱. موزها برای قلب شما واقعا سالم هستند. در موردی که شما آگاه نیستید، موزها از لحاظ مواد معدنی بنام پتاسیم بسیار غنی هستند. این الکترولیتی است که بدن ما نیاز دارد تا تکانه های الکتریکی که در بدن ما جریان دارد را نگه دارد. بدن ما بدون تکانه های الکتریکی عمل نخواهد کرد. بنابراین، برای بدنی شاد و سالم موز بخورید.

۲. درحالی که موزها از یک طرف غنی از پتاسیم هستند، سدیم کمی را دارا هستند. آیا این بد است؟ نه واقعا. پتاسیم زیاد و سدیم کم کمک می کند تا خطر فشار خون بالا – یک بیماری قلبی عروقی بالقوه مهلک – را کم کند.

۳. اینجا یک آزاردهنده وجود دارد. موزها به طور طبیعی رادیو اکتیو هستند. پتاسیم موجود در موز هم اندازه پتاسیم ایزوتوپ ۴۰ است. که نسخه رادیو اکتیو یک عنصر است. اگرچه جالب است که این پتاسیم رادیو اکتیوی موزها به بدن ما آسیب نمی رساند.

۴. اگر مشکل خوابیدن دارید، موز بخورید. آنها غنی از ویتامین ب ۶ هستند که بطور طبیعی به خوابیدن فرد کمک می کنند.

۵. اگر عضلات شما مشکلاتی دارند یا تحت فشار هستند، به سراغ موز بروید! آنها دارای منیزیم هستند – یک آرامش دهنده طبیعی عضلات. وقتی عضلات آرام میگیرند، بدن به حالت خواب می رود. خوابی شاد!

۶. احساس غمگینی و افسردگی دارید؟ موز بخورید. موزها حال شما را بهتر می کنند زیرا غنی از تریپتوفان هستند. این تریپتوفان توسط بدن پردازش می شود و به سروتونین تبدیل می شود – یک انتقال دهنده عصبی که کمک می کند حال شما بهتر شود. بنابراین برای غم های خود این میوه زرد را بخورید.

۷. موزها کلسیم کمی دارند اما هنوز برای سلامت استخوان شما مفید هستند (برعکس شیر که کلسیم زیادی دارد ولی برای استخوان ها خیلی ناسالم هستند). دلیل کمی پیچیده است اما در اینجا توضیح ساده ای وجود دارد – موزها دارای فراکتولیگوساکارید هستند. این در حقیقت کربوهیدراتی است که بدن ما نمی تواند هضم کند اما این برای ایجاد پروبیوتیک هایی شناخته شده است که در عوض توانایی بدن ما را در جذب کلسیم بالا می برد. بعلاوه، منیزیمی در موزها وجود د ارد که به جذب کلسیم نیز کمک می کند.

۸. هویج برای چشم های شما متحیر کننده است اما خوب موز نیز خوب است! موز به میزان کمی ویتامین آ دارد. ویتامین آ دید شب را بهبود می بخشد و دید عادی را حفظ میکند.

۹. در حقیقت ویتامین آ تنها عنصری نیست که در پروتئین های بدن ما یافت می شود که مسوول آوردن روشنایی به گوشه های مان است. به علاوه، ترکیبی در ویتامین آ موجود است که مسوول محافظت از غشاهایی است که دور چشم های ما هستند. بنابراین موزها را برای سلامت چشم به یاد د اشته باشید.

۱۰. مسائل مربوط به اجابت مزاج دارید؟ خوب، در موردی که منظم نیستید، موز خوردن را بررسی کنید، برای اینکه موزها فیبر زیادی دارند و به شما کمک می کنند حرکات روده را منظم کنید.

۱۱ ما گفتیم موزها غنی از ویتامین ب۶ هستند که به خوابیدن کمک می کنند. اما آیا به شما گفتیم که ب۶ به شما محافظت در برابر دیابت نوع ۲ نیز می دهد؟

۱۲. حجیم و پرچربی شدید؟ پس موز بخورید! موزها شیرین و پرکننده هستند و هوس های غذایی را می کشند. شما کمتر احساس گرسنگی می کنید و کمتر خواهید خورد و خود را از برخی مشکلات چاق شدن نجات می دهید.

۱۳. یک مطالعه سوئدی که در سال ۲۰۰۵ انجام شده بود نتایج واقعا جالبی را ارائه کرده است. آن مطالعه دریافته است زنانی که هر ۷ روز ۴ تا ۶ موز می خورند خطر ابتلا به سرطان کلیه را تا ۵۰ درصد کم میکند. پس موزها می توانند کمک کنند تا با سرطان کلیه جنگید!

۱۴. اما ، با تعادل موز بخورید. این میوه غنی از پتاسیم است و اگر شما در مدت زمان خیلی کوتاهی ۴۳ عدد موز بخورید، علائم مرضی هیپرکالمی را تجربه خواهید کرد که ضربان قلب نامنظم، فلج موقتی و ضعف ماهیچه ای را در بر می گیرد. ما این اطلاعات را سرهم نکرده ایم. اینها از مرکز پزشکی دانشگاه مریلند می آیند.

۱۵. پوست موزها نیز می تواند خورده شود. آنها غنی از ب۶ و ب۱۲ هستند و حاوی پتاسیم و منیزیم نیز هستند. اما خطر واقعی خوردن پوست ها بدون شستشوی مناسب آنها می تواند شما را در معرض آفت کش هایی خطرناک قرار دهد.

۱۶. شما باید درخت موز دیده باشید. اما آیا می دانستید که آن واقعا یک درخت نیست؟ آن در واقع یک چیزی شبیه درخت یا گیاه دائمی چند ساله است.

۱۷. پس درخت موز یک درخت نیست و یک گیاه است. بنابراین، موز از چه چیزی است؟ در واقع آن یک توت است.

۱۸. تولیدکننده پیشرو جهانی موزها در هند است. این کشور ۲۳ درصد از موز جهان را تولید می کند اما جالب است که بیشتر این تولید برای مصرف داخلی است.

۱۹. آیا می دانستید که یک خوشه موز در واقع یک دست نامیده می شود؟
بله یک دست! یک موز تکی در یک خوشه بعنوان یک انگشت شناخته شده است!

۲۰. یک دست بسیار سنگین است. می تواند تا ۱۰۰ پوند وزن د اشته باشد و یک دست در واقع می تواند ۴۰۰ انگشت داشته باشد!

ارسال یک دیدگاه

0

بالا